به اطلاع می رساند جهت بررسی و پیگیری مشکلات همکاران محترم وکیل و کارآموز در مجتمع های قضایی مشهد،مقرر گردید ریاست محترم کانون به نمایندگی از هیات مدیره نسبت به مراجعه حضوری به مجتمع های قضایی و ملاقات با روسای محترم  اقدام نمایند.در همین راستا روز دوشنبه مورخ ٩٧/٠٥/٠١ جناب آقای مهدی عامری، ریاست محترم کانون و آقای امین شهلا مدیر روابط عمومی کانون خراسان در ملاقات حضوری با معاون محترم حقوقی رییس کل دادگاههای عمومی و انقلاب جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین بصیری، به بیان مشکلات همکاران محترم در مجتمع قضایی امام خمینی(ره) پرداختند.در این دیدار ریاست محترم کانون در خصوص مشکلات همکاران محترم وکالتی به مجتمع قضایی و لزوم پیش بینی درب مستقل برای ورود وکلا و کارشناسان،برخورد نامناسب برخی از قضات و مسئولین دفتری شعب با وکلا، امکان استفاده وکلا از اسکنر برای تهیه تصویر از اوراق پرونده به تشخیص مقام محترم قضایی،امکان حمل تلفن همراه برای وکلا در دادگاه، ایجاد اتاق انتظار برای وکلا در مجتمع قضایی برای استقرار همکاران قبل از تشکیل جلسات رسیدگی، تلقی وکالت نامه همکاران بعنوان قرارداد وکالت پیرو مکاتبات اخیر معاون محترم رییس قوه و ... مطالبی عنوان داشتند. آقای عامری در این دیدار با توجه به اقدام مشابه در حداقل ١٦  استان و شهر در سطح کشور نسبت به اختصاص درب ورودی مستقل برای وکلا، تقاضای اقدام مشابه در مجتمع قضایی امام خمینی را مطرح نمودند. ایشان همچنین جهت سهولت کار مسئولین محترم دفاتر شعب و پرسنل خدماتی و کاهش هزینه های مربوطه، پیشنهاد استفاده همکاران از اسکنر را تحت نظارت مدیران دفاتر شعب مطرح و امکان حمل تلفن همراه برای وکلا جهت استفاده در مواقع اضطراری را لازم دانستند. همچنین به منظور جلوگیری از تردد بی مورد و ازدحام درسالن های مجتمع قضایی، درخواست نمودند در صورت امکان اتاق انتظار برای وکلا پیش بینی شود که جهت مطالعه پرونده و نگارش لوایح لازم تا قبل از جلسات رسیدگی، وکلا بتوانند از این مکان استفاده نمایند و آمادگی کانون جهت همیاری و مساعدت در تجهیز این اتاق را خاطر نشان کردند.
حجت الاسلام بصیری ، معاون محترم حقوقی رییس کل دادگاههای عمومی و انقلاب نیز ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم در خصوص استفاده از اسکنر و تلفن همراه توسط همکاران وکیل بیان کردند که این موضوع را قبلاً در حضور ریاست محترم دادگستری استان نیز مطرح نموده و نظر شخص ایشان و حجت الاسلام و المسلمین مظفری در این خصوص مثبت بوده و بنا بر نظر واحدهای حفاظتی ،تا کنون امکان اجرایی شدن این موضوع فراهم نشده است. همچنین در خصوص قرارداد مستقل وکالت نیز خاطر نشان کردند که اصل بر اعتماد بر وکلا است و همانطور که ما تایید امضاء موکل توسط وکیل را به رسمیت می شناسیم، اگر وکلا رقم حق الوکاله را در وکالت نامه قید نمایند، بعنوان قرارداد وکالت مورد قبول و پذیرش است.
حجت الاسلام بصیری در خصوص رفتار قضات و مدیران دفاتر شعب نیز خاطر نشان ساختند که این برخوردها ممکن است ناشی از عدم آمادگی علمی بر روی پرونده از ناحیه قاضی و درخواستهای غیر موجه برخی وکلا می باشد که با هر دلیل، قابل توجیه نیست. ایشان خاطر نشان کردند که مصادیق این برخوردها منعکس شود تا در جلسات قضایی هفتگی قضات محترم مجتمع،اعلام و پیگیری شود.
معاون محترم حقوقی رییس کل دادگاههای عمومی و انقلاب افزودند آنچه در مجتمع قضایی امام قابل پیگیری باشد، مانند اختصاص اتاق انتظار و انعکاس برخورد قضات با وکلا را پیگیری خواهیم کرد و سایر امور با توجه به اینکه نیاز به اتخاذ تصمیم مشترک و واحد دارد، می تواند در جلسات مشترک وکلا و دادگستری مطرح شود.
لازم به ذکر است سومین جلسه مشترک نمایندگان کانون وکلا و نمایندگان دادگستری به میزبانی کانون خراسان روز پنجشنبه  در محل کانون برگزار خواهد شد.

روابط عمومي
كانون وكلاي دادگستري خراسان